© 2019 / Brněnsko, z.s.

Výlety z Brna

Brněnsko, z.s.,

destinační společnost pro turistickou oblast Brno a a okolí

Železné 112, 666 01 Tišnov www.destinace-brnensko.cz

www.gofrombrno.cz

PIVOVAR TIŠNOV

Největší z Tišnovských minipivovarů. 

Pivovar Tišnov byl založen v roce 2015. Po stoleté pauze obnovil tradici vaření piva v nádherném historickém městě, kterým začíná Vysočina.

V následujících letech v Tišnově a okolí bylo vybudováno více i jiných minipivovarů, ale Pivovar Tišnov se sídlem na Ostrovci je největší co do výstavu (připravuje se zvýšení výroby z 2100 hl ročně na 3000 hl ročně), množství nabízených piv i ocenění, která obzvláště za poslední 2 roky nasbíral.  

Z nejaktuálnějších je to druhé místo v největší Mezinárodní soutěži v ČR Zlatá pivní pečeť 2019. V kategorii speciálních polotmavých piv bodovala Abatyše Barbora 13% a dále ocenění nejlepší pivovar České a moravské pivní koruny 2019. Je to soutěž všech pivovarů s přísnými kritérii, ve kterých se hodnotí kompletní sortiment a rozhoduje průměrná známka. Nejlepším pivovarem se stává takový, který minimálně u poloviny vzorků dosáhl v celkovém hodnocení komise hodnocení vynikající až velmi dobré. Pokud je pivo hodnoceno jako dobré, na zisk trofeje to nestačí. Nejlepší pivovar nemůže vařit dobré pivo, ale musí nabídnout osobitý nápoj s výrazným chuťovým profilem. Cestu mezi elitu mohou pivovaru komplikovat vzorky hodnocené jako špatné. Pakliže porotci hodnotí takto dva a více vzorů, pivovar je ze soutěže vyřazen, i kdyby měl další piva vynikající.

 

U Tišnovského piva byly čtyři vzorky z celkem osmi dodaných hodnoceny jako vynikající! Konkrétně to byla tato piva:

  • Abatyše Barbora 13% PTM - Polotmavý silný ležák
     

  • JAPP 12% TM - Český tmavý ležák
     

  • Ind z Tigálu 14% - IPA
     

  • Porter Coeli 20% - Baltic Porter

 

V řadě Tišnovských piv jsou piva spodně i svrchně kvašená. Každý si najde tu svoji pravou chuť, kterou si zamiluje. Aktuálně je v nabídce 11 druhů.

 

Pokud zavítáte do Tišnova, můžete Tišnovské pivo ochutnat v Tišnovské pivnici, kde je stabilně 5 druhů na čepu, k tomu pivní chuťovky, teplá kuchyně, velká letní zahrádka. Dopřejete si dokonalý zážitek v podobě výtečného piva, které vás s každým dalším douškem bude vzdalovat od všedních starostí.